FANDOM


Wojny Kultu Białej Krwi z Rudiniomem to seria wojen dwóch klanów Slawstoney - Kultem Białej Krwi i Rudiniomem w latach 486-484 p.r.z.

I wojna Kultu Białej Krwi z Rudiniomem 486 p.r.z.Edytuj

Wojnę zapoczątkowała masakra w dwóch wioskach, w których oddziały Kultu Białej Krwi zmasakrowały członków Rudiniomu. Rudinioniom w odwecie spalił doszczętnie szkołę w której trenowali młodzi rekruci. Oddziały Kultu Białej Krwi wkroczyły dalej na tereny Rudiniomu gdzie napotkał na silny opór. Bezwzględność Kultu Białej Krwi sprawiła, że ludność zaczęła przechodzić na ich stronę. Bez wsparcia ludności siły Rudiniomu ponosiły klęskę za klęską. Ostatecznie naczelny kapłan Rudiniomu wysłał list do przywódcy Kultu Białej Krwi w którym zrzekł się ziem nadgranicznych. Wojna się zakończyła.

II wojna Kultu Białej Krwi z Rudiniomem 485 p.r.z.Edytuj

Podsyceni łatwym zwycięstwem przywódcy Kultu Białej Krwi sprowokowali potyczkę z oddziałami Rudiniomu. Wojna rozpoczęła się próbą zmasakrowania jednej z przygranicznych wiosek. Oddziały Kultu Białej Krwi zostały powstrzymane przez naprędce zebrane wojska Rudioniomu. W odwecie Kult Białej Krwi zmobilizował większe siły i zajął spory obszar administrowany przez Rudniom.

III wojna Kultu Białej Krwi z Rudiniomem 484 p.r.z.Edytuj

Kapłan Rudiniomu nie pogodził się ze stratą połowy terytorium i wysłał wojska do ataku na granicę. Kult Białej Krwi spodziewał się jednakże ataku i błyskawicznie przeszedł do kontrnatarcia. Oddziały Rudiniomu zostały rozpite już w pierwszy tygodniu walk. Oddziały Kultu Białej Krwi pojmały i zmasakrowały pozostałych członków klanu. Rudiniom przestał istnieć.


Zobacz teżEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki