FANDOM


Winkowie - mieszkańcy i obywatele Wolnej Republiki Winktown oraz/lub jej stolicy, miasta Winktown.

Jedną z największych osobliwości Winktown są jego obywatele. Praktycznie każdy z nich reprezentuje odmienną, rzadko spotykaną rasę. Wszystkich ich jednak łączy zamiłowanie do alkoholu i nicnierobienia. Poniżej przedstawione są profile kilku ważniejszych i bardziej znanych osobistości:

AKTYWNI OBYWATELE


NIEAKTYWNI OBYWATELE

NIE-OBYWATELE ORAZ BYLI MIESZKAŃCY

  • Chaos - znany również jako Kele i Seth, jednak to właśnie imię "Chaos" jest tutaj najbardziej trafne. Nieumarły demon, pomiot piekieł i fan Króla Lwa - ten osobnik dotarł tu dzięki ulotkom roznoszonym niegdyś w Shamo (miasto niedaleko Winktown), a z jego przybyciem wiąże się nastanie Ery Ciemności, całkowita zagłada i znaczne zubożenie zawartości magazynów z alkoholem. Jak każdy nieumarły, jest niezwyciężony i, jak każdy porządny przyjaciel, w życiu nie zdradzę, że jedyną bronią na niego jest surowa pieczarka, przed którymi odczuwa paniczny lęk. Dobrze się sprawdzał jako kelner w kawiarni, choć czasem niektórych mogły zastanawiać niezidentyfikowane wrzaski wydobywające się stamtąd w godzinach zamknięcia.
  • Mikus - łatwo rozpoznać tego osobnika. Pancerz wspomagany szyty na miarę i wzrok psychopaty to jego znaki rozpoznawcze. Od kiedy po raz 53 nastąpił na zakopaną przez siebie minę (pod tym względem przypomina trochę psa, który nigdy nie pamięta, gdzie zakopał kość), a większość i tak już mocno nadwyrężonych części ciała zaginęła, przy "życiu" utrzymuje go kawał metalu, który codziennie należy oliwić odpowiednią mieszanką uranu i pewnego chmielowego roztworu. Zazwyczaj, jeśli nie siedział w barze narzekając na doga, na spam, doga, na herbaciarzy, na doga, na rząd, na doga, na podwyżki cen alkoholu, bądź na doga, zaszywał się w swoich koszarach dowodząc armią laleczek VooDoo i szkoląc je do walki z ukła... eee, z wrogiem. Były generał KOT-u i głównodowodzący sił zbrojnych.
  • Privace - wampirzyca, która znużona wgryzaniem się w szyje swoich ofiar i wysysanie z nich krwi, zdecydowała się wziąć za szyjki butelek z piwem. Choć jej oblicze jest śmiertelnie blade, kły sprawiają wrażenie jakby były regularnie ostrzone, oślepia ją nawet jej mąż gdy za długo siedzi w pobliżu reaktora (zaczyna wtedy świecić), oraz zamienia się w latającego szczura gdy za dużo wypije, to z pewnością każdego ciepło przywita w swoim grobowcu na cmentarzu. Każdy jest mile widziany również w Punkcie Honorowego Krwiodawstwa. Nie przyjdziesz z własnej woli - nic nie szkodzi. I tak pewnego poranka obudzisz się na cmentarzu z uczuciem pustki z naczyniach krwionośnych (tak, alkohol też zostanie wyssany).
  • Zmutowana Fretka Zombie - to zwierzątko futerkowe zjawiło się dosyć dawno temu w mieście. Powodowało niezadowolenie wielu osób, powielając się i zabrudzając swoimi ciałami wiele miejsc publicznych, w tym bar. Jego nienaturalna zdolność klonowania się może mieć jakiś związek z rozrostem armii Gofera, którego czasowa nieobecność wyjaśniana była porwaniem przez Fretkę. Od czasu Wieku Spamu nie zanotowano obecności zwierzęcia.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki