FANDOM


Trebun - jedno z najbardziej malowniczych miast Weblandu, położone na północnym wschodzie Małej Wanty, na Wyżynie Terra. Praktycznie całe jest wielkim parkiem krajobrazowym, wypełnionym piękną przyrodą. W pobliżu miasta znajduje się słynna Trebun, położona na wzgórzu otoczonym gęstym, wiekowym lasem. Zarówno turystów, jak i mieszkańców zachwycają również: wyjątkowy ogród botaniczny, zoo, resztki murów miejskich, a także szczególnie dokładnie pielęgnowany park miejski ze słynnymi kwiatowymi dywanami.

Historia miastaEdytuj

Historia miasta Trebun pokrywa się z dziejami twierdzy gdyż to właśnie od niej wszystko się zaczęło. Niemniej warto przyjrzeć się legendom krążącym wokół symboli naszego miasta. Zresztą, są one ze sobą ściśle powiązane.

Nie wszyscy wiedzą, że król Weblandu Samanti I był wielkim miłośnikiem ptaków. Jako jeden z pierwszych Dreamlandczyków oswoił dwa sokoły, którym nadał imiona: Treanor i Bunohtrar. Samanti I uwielbiał polować razem z sokołami, nie rozstawał się z nimi nawet w czasie krótkich spacerów. Także na ich cześć Władca Weblandu rozkazał przygotować sobie wysokie i wąskie skrzydła, które następnie doczepił do swojej zbroi. Mówił, że dzięki temu może mknąć jak wiatr. Jak na ironię w czasie wielkiej wojny z Furlandią skrzydła królowi nie bardzo pomagały za to podnosiły na duchu jego żołnierzy. Mimo wielkiego wysiłku, tumanu kurzy i potwornego zmęczenia rycerze wodzili wzrokiem między walczącymi by ujrzeć swego króla, który dzięki nietypowej ozdobie zbroi był widoczny z daleka. Widok owych skrzydeł dodawał Weblandczykom otuchy, wiary i sił do dalszych pojedynków.

Już po wojnie, by podziękować swemu Władcy Samanti I-emu umieścili na jego cześć skrzydła w herbie miasta. Król przyjął niezwykły dar z wielką radością i postanowił dodać jeszcze coś ze swego hobby do historii miasta. Połączył i skrócił imiona swoich przyjaciół i ochrzcił swoją twierdzę nazwą Trebun, która to podobnie jak i herb, w niezmienionej postaci, dodaje otuchy mieszkańcom miasta do dnia dzisiejszego.

Spisała: Tia MacArthur

Burmistrzowie Trebun:Edytuj

Znane osobistości pochodzące z TrebunEdytujLinki zewnętrzne:

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki