FANDOM


Symbole narodowe Tyrencji - Tyrencja posiada własne symbole narodowe. Są to: flaga i godło.

FlagaEdytuj

Stara Flaga Tyrencji

Stara Flaga Tyrencji, używana do 15 czerwca 2007 roku

Stara Flaga TyrencjiEdytuj

Flaga ta została ustanowiona od początku istnienia Tyrencji. Barwami są - czerwony i biały. W centrum znajdował się krzyż celtycki - symbol boga Odyna, był nawiązaniem do kultury i tradycji Tyrencji.

Nowa Flaga TyrencjiEdytuj

Niestety, dotychczasowa flaga nie była popularna. To skłoniło Królewski Instytut Naukowy Tyrencji, jak również prezesa, lorda Nehelena LiD do przyzwolenia nad pracami nad propozycją nowej wersji. Tym razem zadanie to podjął Abelard von Weisskopf, który stworzył koncepcję flagi. Przede wszystkim przyjął, że nawiązaniem do korzeni i tradycji Tyrencji będzie ptak - kruk Hugin. Wkrótce tło flagi przybrało biały kolor, dodane zostały pasy u góry i u dołu flagi.


Flaga Senatu

Flaga Senatu

Co ciekawe, Senat Konsulatu Tyrencji i Luminatu ma podobną flagę. Stało się to na skutek decyzji narodu podczas referendum, gdzie startowały 2 propozycje, obie oparte na pomyśle Weisskopfa. Wygrała pierwsza, druga zaś, z bordowymi pasami poodzielanymi białymi, stała się flagą senacką.

Flaga KonsulatuEdytuj

Flaga Konsulatu

Flaga_Konsulatu

Wkrótce jednak po kolejnych zmianach ustrojowych nadeszła "rewolucja symboliczna". Dotychczasowa flaga Konsulatu Tyrencji i Luminatu została uznana wyłącznie za flagę wicekonsulatu Tyrencji. Nowa flaga państwowa jest autorstwa Falowa.

Godło TyrencjiEdytuj

Godlo Tyrencji

Godło Tyrencji

StareGodloTyrencji

Stare godło Tyrencji, zamienione na powyższe w sierpniu 2006

Mimo, iż obecna konstytucja przewiduje, że godłem Tyrencji jest [...] dwugłowy smok oraz w połowie dzielonej tarczy herbowej herb Luminatu [...] nadal stosuje się dotychczasowe godło z dwugłowym smokiem. Nawiązuje on do mitycznego smoka Therisa, symbolizuje też siłę i jedność narodu Tyrencji.
Zobacz teżEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki