FANDOM


Flaga Republikańska nazwa ta dotyczy dwóch flag, które były surmeńskimi symbolami narodowym za czasów republiki do 2006 roku.

Niebieska flagaEdytuj

Druga flaga była używana przez Demokratyczną Republikę Surmenii i od 1996 Republikę Surmeńską do 2006 czyli do zmiany ustroju kraju na monarchię.

Przedstawia ona trzy pasy o barwie biało-niebiesko-białej z godłem Surmenii na środku bez korony. Trudno oczekiwać aby kiedyś ta flaga powróciła jako symbol narodowy. Została ona usunięta z powodów estetycznych. Nie był to wyraz braku szacunku dla tej flagi.

Czerwona flagaEdytuj

Pierwsza flaga, była wynikiem konsensusu między władzami Socjalistycznej Republiki Surmenii a Demokratycznej Republiki Surmenii, która inkorporowała tą pierwszą i stworzyła Republikę Surmeńską, była używana aż do 1996 roku.

Symbol DFSEdytuj

Niebieska flaga była używana przez demonstrujących w czasie Niebieskiej Rewolucji. Do dziś jest symbolem Demokratycznego Frontu Surmenii.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki