FANDOM


Robert van Buuren
Kraj zamieszkania Dreamland
Funkcje publiczne sędzia Sądu Królestwa
Tytuł honorowy król senior
Znany również jako {{{aka}}}

Szósty Król Dreamlandu (Robert I). Syn Alchiena d'Archien i Jubei d'Archien - Krieg, wnuk JKW Edwarda I Artura, piątego Króla Dreamlandu. Dawniej sędzia Sądu Królestwa, Prezes Sądu Krajowego Furlandii oraz Prezes Sądu Prowincji, były Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Królestwa Dreamlandu, Minister Finansów i Gospodarki, później Minister Spraw Zagranicznych oraz Wicepremier w Rządzie Królewskim (od 11 lutego 2008 roku do 7 października 2008 roku). Od 7 do 28 października 2008 roku Premier Rządu Królewskiego i Minister Spraw Zagranicznych we własnym rządzie - nie uzyskał wotum zaufania. Prawnik, doktoryzował się z prawa na Uniwersytecie Królewskim w Dreamopolis, promotor: Edward I Artur. W dniu 28 listopada 2009 roku JKM Edward I Artur wyznaczył księcia van Buuren na Następcę Tronu.

Krol Robert

Herb JKM Roberta I


Wstąpił na Tron dnia 7 stycznia 2010 roku po abdykacji JKM Edwarda I Artura. Uroczysta koronacja nowego monarchy nastąpiła dnia 17 stycznia 2010 roku - dzień ten ogłoszony został Świętem Monarchii, jako rocznica panowania Króla. Po niespełna 2-letnich rządach abdykował w dniu 12 grudnia 2011 roku przekazując Koronę siódmemu Królowi - JKM Arturowi I Piotrowi.


Jego życie rozpoczęło się właśnie w Furlandii w czerwcu 2006 roku. Na początku z ramienia Księcia Furlandii Yelonka markiza Rogacza kontaktował się z młodymi mieszkańcami oprowadzając ich po Królestwie oraz pomagając stawiać pierwsze kroki. Później przeprowadził się do Morlandu obejmując tam posadę Wiceburmistrza Satriny. Został mianowany przez Księcia Morlandu Ministrem Kultury, Nauki i Sportu Księstwa Morlandu. Pracował w wielu instytucjach miejskich oraz działał na arenie prowincji organizując konkursy i zawody sportowe. W okresie świetności Radia "Echa Dreamlandu" prowadził audycje muzyki techno, dance i house. Poseł Izby Poselskiej VI kadencji.


Pieczec robert

Pieczęć JKM Roberta I

W kwietniu 2007 r. powrócił do Księstwa Furlandii i objął stanowisko Burmistrza Miasta Rodo w związku z zakończonym okresem kwarantanny po skażeniu bakteriologicznym miasta. Członek Rady Księstwa Furlandii. W maju 2007 roku zakończył studia wyższe na Uniwersytecie Królestwa Dreamlandu uzyskując tytuł magistra prawa. Od czerwca pełnił funkcję Podkanclerza Księstwa Furlandii. Z upoważnienia Księcia Furlandii reprezentował Furlandię w Senacie Królewskim. W połowie września razem z Martinem markizem van Buuren tworzy nowa Partię Polityczną Platformę Obywatelską Królestwa Dreamlandu.


W miesiącach lipiec - wrzesień 2009 roku Robert książę van Buuren sprawował urząd Regenta Królestwa, zastępując nieobecnego Króla Edwarda I Artura. Ponadto podjął się pracy naukowej na Wydziale Prawa Uniwersytetu Królewskiego w Dreamopolis, z którym związany jest nieprzerwalnie od 2006 roku, piastując zaszczytne stanowisko Dziekana Wydziału Prawa. Doktor jest autorem już kilku publikacji naukowych z zakresu prawa konstytucyjnego i prawa karnego. Wypromował kilku magistrów.


Jego Królewska Wysokość był również członkiem Trybunału Arbitrażowego - międzynarodowego organu działającego przy Organizacji Polskich Mikronacji, który to później - z inicjatywy JKW Roberta I i JKM Hadriana Augusta - został przekształcony w Trybunał Sprawiedliwości, posiadający szersze kompetencje i lepsze narzędzia zapewniające wykonalność swoich orzeczeń.

Robert

Herb wielki Szóstego Króla Dreamlandu

Po prawej stronie znajduje się herb wielki Szóstego Króla Dreamlandu, na którym umieszczone są dwie tarcze herbowe - Króla oraz Domu Panującego Ebruzów. Wszystko to połączone jest Orderem Anatazego oraz Orderem Czerwonego Orła - najwyższym odznaczeniem państwowym.