FANDOM


Dane Ogólne

Rada Miasta Saudade jest organem stolicy Luindoru - Saudade. Na czele rady stoi burmistrz, zaś w Radzie zasiada sześciu Radnych. Każdy z nich odpowiedzialny jest za inną dziedzinę życia miasta.

Historia

8.I.2006 - projekt utworzenia Rady Miasta Saudade

10.I.2006 - utworzenie Rady Miasta. Rada Miasta zajmuje budynek byłej Rady Ekspertów. W radzie od poczatku są: Hanss Upengres (Radny ds. kultury i rozrywki) i Virgalo Paskal (Radny ds. rozwoju sportu).

2.II.2006 - odwołanie Viragolo Paskala ze stanowiska Radnego ds. rozwoju sportu na własne życzenie.

3.II.2006 - powołanie Mateusza van Liberiusza na stanowisko Radnego ds. współpracy zagranicznej.

5.I.2006 - powołanie Servera Revresa na stanowisko Radnego ds. nowych mieszkańców.

9.II.2006 - powołanie Duncana Macleod na stanowisko Radnego ds. informatyki i webdesign'u.

Obowiązki

"Zadaniem Rady jest rozwój stolicy Luindoru poprzez kulturę, sport, promocję, współpracę zagraniczną, pomoc nowym mieszkańcom i administrowanie stronami." Wg Strony głównej Saudade. Ogólnie rzecz biorąc RMS służy rozwojowi Saudade, a co za tym idzie również Luindoru. Każdy z radnych odpowiedzialny jest za inną dziedzinę życia miasta.

Organizacja Rady

Burmistrz Saudade - na mocy konstytucji każdy namiestnik Luindoru jest również burmistrzem stolicy. Zadaniem burmistrza jest przede wszystkim koordynacja prac Rady Miasta, a gdy Radnych na stanowiskach brak - wykonywanie minimum z ich zakresu obowiązków.

Radny ds. kultury i rozrywki - organizuje konkursy, rozmaite spotkania (np. "talk-show" prowadzony w Kawiarni "PostArt"), ma za zadanie pobudzać listę dyskusyjną do życia i stale szukać nowych rozwiązań, które umilą i uatrakcyjnią mieszkańcom życie w Luindorze. Jednocześnie winien zajmować się szeroko pojmowaną kulturą.

Radny ds. rozwoju sportu - działa na rzecz sportu w rozmaitych formach, od organizacji, poprzez promocje, a na uczestnictwie skończywszy.

Radny ds. promocji miasta - zajmuje się szeroko rozumianą promocją miasta. Promuje również wszelkiego rodzaju wydarzenia, które odbywają się w Luindorze (kulturalne, polityczne, społeczne, sportowe, rozrywkowe, naukowe i inne).

Radny ds. współpracy zagranicznej - odpowiedzialny za współpracę z miastami w innych mikronacjach (np. w Scholandii).

Radny ds. nowych mieszkańców - odpowiedzialny za udzielanie pomocy i wszelakich informacji nowym mieszkańcom. Również za pomoc w poszukiwaniu pracy oraz odnalezienie się w dość skomplikowanej i rozbudowanej strukturze Dreamlandu. Przede wszystkim zaś zobowiązany jest do pomocy nowym obywatelom w zakresie Saudade.

Radny ds. informatyki i webdesign'u - odpowiedzialny za administrację (grafika, zawartość) strony Rady Miasta Saudade oraz za tworzenie i administrowanie ewentualnymi systemami informatycznymi."


Aktualny(?) skład Rady Miasta Saudade

Burmistrz Saudade: Kaworu Nagisa
Radny ds. kultury i rozrywki: Hanss baron Upengress
Radny ds. rozwoju sportu: wakat
Radny ds. promocji miasta: wakat
Radny ds. współpracy zagranicznej: Mateusz van Liberiusz
Radny ds. nowych mieszkańców: Server Revres
Radny ds. informatyki i webdesign'u: Duncan Macleod