FANDOM


Królestwo ScholandiiEdytuj

Szef organów władzy wykonawczej w prowincjach Królestwa Scholandii. Administruje prowincją w imieniu Królewskiego Rządu, nadzoruje przestrzeganie porządku prawnego w miastach otwartych prowincji, kontroluje obrót nieruchomościami na terenie prowincji (poza miastami), wspiera jej rozwój kulturalny, zabiega o inwestycje. Jest organem rozjemczym i odwoławczym na terenie prowincji, odpowiada za funkcjonowanie i aktualizację jej strony. Rozporządza kasą prowincji, w czym jest kontrolowany przez Ministerstwo Finansów. Prefekt podlega Premierowi, w sprawach, będących w kompetencji poszczególnych ministerstw wykonuje ich dyrektywy. P. jest wybierany przez obywateli mieszkających na terenie danej prowincji w wyborach bezpośrenich.

Republika TyrencjiEdytuj

W Republice Tyrencji urzędnik stojący na czele administracji rządowej w Prefekturze, wybierany przez obywateli danej prefektury w wyborach bezpośrednich.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki