FANDOM


Pik Optymizma wznosi się na wysokość 4951 m.n.p.m. i jest najwyższym szczytem w Królestwie Scholandii. Powstał razem z okolicznymi górami około 44 mln lat temu w wyniku orogenezy alpejskiej. Zbudowany jest z różnorodnych skał wulkanicznych, osadowych i metamorficznych. W niższych partiach znajduje się szata roślinna typu alpejskiego, a wyżej nagie skały i gołoborza. Od około 2500-3200 metrów zaczyna się granica wiecznego śniegu. Znajdują się na nim również dwa lodowce. W okolicach jest dobrze rozwinięta baza turystyczna, w okolice szczytu najlepiej można dotrzeć z miasta Salvepol w prowincja Dolii i Faerie. Na wysokości 2000 metrów pokrywa śnieżna zalega od połowy listopada aż do maja. Zimą pokrywa śnieżna osiąga powyżej 10 metrów co może powodować zablokowanie wszelkich szlaków komunikacyjnych.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki