Micropedia
Advertisement
Książę-Senior
Michał Feliks
HerbLewSarmacjaA0441
Poprzednik Daniel Łukasz Przepadziciel
Następca Piotr II Grzegorz
Panowanie 20 stycznia 2010 – 25 września 2010
Następca [-]
Herb Lew

Michał Feliks herbu Lew - (dawniej Michaś Winnicki, Darth Wander) Książę Sarmacji, król Baridasu, pan w Grodzisku i suweren Armerii, Athos, Baraniego Pola, Gellonii, Loardii, Mirii, Morvanu, Nowicji, Sangii, Sclavinii, Teutonii, Trizondalu, Tropikany, Trzyczaszkowa, Wagarii oraz Złotego Wybrzeża.

życie[]

Od 13.12.2002 mieszkaniec Księstwa Sarmacji, wcześniej aktywny w Wolnym Klubie Rzeczypospolitej Polskiej i Cyberii. Początkowo żarliwy dyskutant na tematy wszelakie i polityk Socjaldemokracji Księstwa Sarmacji. Później redaktor Niezależnego Tygodnika Sarmackiego Ab Ovo, wybitny pisarz, publicysta, krzewiciel kultury sarmackiej, poseł, sędzia i Prezes Sądu Najwyższego. Lider i współtwórca Komunistycznej Partii Sarmacji. Podkanclerzy w rządzie diuka Piotra Krupińskiego.

W wyniku wydarzeń grudniowych 2004 roku, współzałożyciel Mandagoratu Wandystanu. Po zjednoczeniu Księstwa Sarmacji z Wandystanem otrzymuje tytuł diuka i istotne uprawnienia konstytucyjne. Internowany w czerwcu 2007 na podstawie bezprawnych działań Komitetu Obrony Narodowej. Jako ofiara Wandejskiego Czerwca uważny, ale bierny obserwator powolnej regresji Księstwa Sarmacji.

Po abdykacji Daniela Łukasza i pod wpływem wewnętrznej niezgody na Przepad wszystkiego co sarmackie powraca do aktywnej działalności w Księstwie, zgłasza swoją kandydaturę podczas pierwszej w historii Księstwa Sarmacji wolnej elekcji i decyzją elektorów 20.01.2010 zakłada książęcą mitrę. Jednak niezadowolenie ludu sarmackiego oraz sfałszowanie aktu abdykacji dało do myślenia Księciu. W końcu 18 września ogłosił proklamację abdykacji, przekazując Koronę diukowi Khandowi. Michał Feliks oficjalnie przestał panować na tronie 25 września 2010 roku.

Twórczość[]

Michał Feliks jest bezsprzecznie najwybitniejszym literatem sarmackiego kręgu kulturowego. Autor licznych utworów prozatorskich i poetyckich na których wychowało się już kilka pokoleń Sarmatów . Opublikował, także pod pseudonimami, między innymi:

  • Cykl „Kapitan Scholik” – pierwsza sarmacka powieść w odcinkach.
  • „Krew, Pot i Łzy” – sarmacka epopeja narodowa z przedinternetową historią Księstwa w tle.
  • „Niech zabłyśnie tysiąc intelektów” – opowiadanie, które zapoczątkowało kult tow. Wandy.
  • „Hej młody Sarmato!” – pionierskie dzieło sarmackiego panegiryzmu.
  • „Gelloński Brzask” – prekursorski poemat w nurcie patriotyzmu lokalnego.

Ciekawostki[]

  • Entuzjasta brytyjskiego modelu monarchii.
  • Świecki Kościoła Wandejskiego.
  • Najstarszy biologicznie Książę Sarmacji.
  • Lubi piłkę nożną, poczucie humoru, inteligencję, ładnych ludzi, a także gotować.
  • Trzykrotnie w związkach małżeńskich. Obecnie rozwiedziony.
  • W przerwach pomiędzy wygłaszaniem przemówień i nadawaniem orderów, w tak zwanym realnym życiu jest magistrem prawa, pisarzem, dziennikarzem i performerem.
Advertisement