FANDOM


Marcus Estreicher
Kraj zamieszkania Królestwo Dreamlandu
Funkcje publiczne polityk, publicysta, troll
Tytuł honorowy brak
Znany również jako Michael Ellis, Yogg Sothoth

Marcus Estreicher - obywatel Królestwa Dreamlandu od 17 marca 2005 roku. Z pochodzenia Weblandczyk, od końca 2007 roku osiadły w Luindorze.

Z licznych stanowisk, zajęć i funkcji pełnionych w trakcie wirtualnego żywota z różnych względów najważniejsze: burmistrz miasta Kasana, członek Rady Republiki Weblandu, Prezydent Republiki Weblandu, Książę Luindoru, Marszałek Senatu Królewskiego, Przewodniczący Komisji Wyborczej Królestwa, Przewodniczący Królewskiej Komisji Konstytucyjnej, Dyrektor Biblioteki im. Św. Róży, Organizator Dreamlandzkiego Pucharu Miast w Skokach Narciarskich, autor audycji Rock w Republice, dyrektor Radia Echa Dreamlandu, współpracownik Głosu Weblandu i Scriptores Dreamlandis, założyciel The Dreamland Band i projektu Narcoleptica. W plebiscycie DreamOskary wybrany Dreamlandczykiem Roku 2006. Zwycięzca organizowanego przez Sarmacki Związek Gier Bilardowych turnieju snookera Teutonia Trophy w 2007 roku oraz triumfator I Dreamlandzkiej Ligi Motoryzacyjnej F1 2008 (zwycięzca klasyfikacji indywidualnej i zespołowej wraz z Bogusjem de Cubalibre z Triumwiratu Erboki).

W marcu 2008 zrzekł się tytułu diuka, protestując przeciw czynieniu z tytułów arystokratycznych instrumentu walki politycznej i narzędzia służącego Koronie wywieraniu nacisku na obdarzane tytułem jednostki. Na kilka tygodni opuścił Królestwo, by jednak dość szybko powrócić z zapowiedzią walki o demokratyzację Dreamlandu. Z sukcesami organizował kampanie polityczne na rzec demokratycznych zmian w Konstytucji w związku z ogólnonarodowymi referendami, a w czerwcu 2008 założył Dreamlandzką Partię Demokratyczną. Redaktor Magazynu Grafit.