FANDOM


Marcin Michniowski
Kraj zamieszkania Tyrencja
Funkcje publiczne Senator ds. Finansów
Tytuł honorowy Kawaler
Znany również jako Mammix

Marcin Michniowski, znany również pod nickiem Mammix. Jeden z członków Dyplomacji FIX i jeden z ostatnich aktywnych graczy. Kiedy Roch Burget (@Kamilek@) zachęcał ich do stworzenia wirtualnego państwa, opuścił ich zastrzegając, że może powrócić. Faktycznie tak się stało 3 sierpnia 2006 roku. Urodził się w małej miejscowości Lublin (niedaleko Regiomontum). Dzisiaj jest dziennikarzem dodatku sportowego Tyrenckiego Koncernu Medialnego (TKM), właścicielem klubu A.C. Gromy oraz zawodowym snookerzystą. Na dłuższy czas odszedł z Tyrencji, ale powrócił 28.2.2007, aby pomóc w rozwiązaniu zastoju. Został odznaczony tytułem Kawalera Tyrencji.

Mammix

Avatar Mammixa

Kultura

Działał on jako dziennikarz w Kurierze Sportowym( dodatek sportowy do Ech Tyrencji). Zazwyczaj opisywał w nim mecze piłkarskie, zwłaszcza swojej drużyny A.C Gromy.

Jest pracownikiem wydziału humanistycznego KINT, w przeszłości był dziekanem tego wydziału i wiceszefem Instytutu.

Aktualnie jest wspólwłaścicielem największej firmy w historii Tyrencji- M&M, założycielem radia WMT (które po połączeniu z FiMT stworzyło właśnie M&M). Stworzył on także Tyrencki-IQ, test znajomości Tyrencji.

Sport

Marcin Michniowski prowadzi drużynę A.C Gromy. 30 lipca klub ten rozegrał swój pierwszy ligowy mecz, niestety nieudany. A.C Gromy przegrały z KS Regiomontium. Mimo to już w kolejnej rundzie Marcin Michniowski odniósł ze swoją pierwsze zwycięstwo Gromów, wygrywając z TKS Cezarion 4:2. Kolejnym, ważnym sukcesem było pokonanie w pierwszym międzynarodowym meczu sparingowym Sarmackiej drużyny Wiohy Siti aż 12:0.

Pierwszy sezon zakończył na 4 miejscu. Kolejny, który rozgrywany jest już na systemie XpertEleven, ukończył na ostatnim, szóstym miejscu. Jednak już w kolejnym, aktualnie rozgrywanym, jest liderem.

Pan Michniowski to także snookerzysta. Jednak do tej pory nie udało mu się wywalczyć na tym polu większych sukcesów.

Polityka

W II wyborach otrzymał 1 głos i został członkiem parlamentu. W III kadencji wystartował z ramienia ZST, dostał się do 2 tury wyborów, ale w niej oddał swoje głosy na Falowa. Po konflikcie w partii odszedł z polityki i zaczął działać w kulturze.

Po powrocie wraz z Hansem Olo i Piotrem Mrówką utworzył Ruch Odrodzenia Tyrencji. Wystartował w wyborach, nie dostał się do parlamentu, ale został mianowany na funkcję Ministra Finansów, gdzie był bardzo aktywny.

Po zmianie ustroju postanowił wystartować w wyborach na konsula. Przedostał się do drugiej tury, gdzie walczył z byłym kolegą partyjnym, Hansem Olo. W drugiej turze padł remis, jednak dzięki kompromisowi obu polityków udało się zażegnać pat.

Zobacz też

Linki zewnętrzne