FANDOM


Liberi

Herb rodu Liberi.

Liberi - międzynarodowy ród, założony 9 stycznia 2007 r. przez Alchiena de Archiena , Simone Liberi i Leszka Karakachanowa po odkryciu, iż mają wspólnego ojca - Salvatore Liberi. Jest to jeden z najliczniejszych i najpotężniejszych rodów w v-świecie.

Historia Edytuj

Adamo

Adamo Liberi.

Pierwsze wzmianki o rodzie Liberi sięgają XII wieku, wtedy bowiem Adamo Liberi zakłada po dziś dzień tajemniczy Zakon Różanych Rycerzy, który po niedługim czasie rozprzestrzenia swoją tajemniczą działalność na wiele ówczesnych wirtualnych państw.

Giorgio Liberi

Giorgio Liberi w walce ze smokiem.

Wiele lat później w XVI wieku kroniki głoszą o cnym rycerzu zwanym Giorgio Liberi, który to miał zgładzić smoka nękającego wiele wiosek w południowej Sarmacji. Giorgio Liberi w podzięce za swe zasługi mógł zażądać od ówczesnego Księcia Sarmacji - Mirosława, jednej rzeczy, którą tylko będzie chciał. Giorgio Liberi poprosił więc Mirosława, aby ten nie rozgłaszał o jego wyczynie. Książę Mirosław zgodził się i przypisał sobie zasługi rycerza.

Liberi Pirate

Bandera Corrado "Spina" Liberi.

Spino Liberi

Corrado "Spina" Liberi.

Następne historie o rodzie Liberi rozgrywają się w XVII wieku, kiedy to po raz pierwszy w Scholandii wypuszczono list gończy z wysoką nagrodą za schwytanie pirata Corrado "Spina" Liberi, który grasował na morzach pomiędzy Księstwem Sarmacji a Królestwem Scholandii. Corrado Liberi został prawdopodobnie zamordowany z ręki skrytobójcy wynajętego przez ówczesnego władcę Scholii Abogarda VII.

Salvatore

Salvatore Liberi.

Późniejsze wzmianki dotyczą już samego Salvatore Liberi.

Salvatore Liberi urodził się w mieszczańskiej rodzinie w Puncie na wyspie Tropicanie 26 listopada 1939 roku. Niestety nikt nic nie wie o jego rodzicach, najprawdopodobniej zginęli oni podczas Wielkiej Wojny Wirtualnej - jedyne informacje jakie się zachowały, mówią że mogli oni pochodzić ze zubożałej dreamlandzkiej rodziny szlacheckiej. Młody chłopiec został oddany do lokalnej ochronki dla sierot.

Cristina

Cristina Santonio.

Po ukończeniu pełnoletności Salvatore odbył służbę wojskową w KSZ, następnie, w roku 1960 wyjechał do Dreamlandu. Tam, w Ekorre, poznał Cristinę Santonio, córkę zamożnego szlachcica, robiącego karierę jako posiadacza kilku fabryk. Wkrótce potem zaciągnął się do oddziału najemników walczących w Baridasie. Po powrocie w 1962 roku, mimo sprzeciwu jej rodziców, wziął ślub z Cristiną, a pięć lat później wrócili oni na rodzinną dla Salvatore Tropicanę.

Zamieszkali w Soli, gdzie Salvatore stworzył organizację samoobrony przed przestępcami, która jednak wkrótce została okrzyknięta mafią, co jednak nie zniechęciło Salvatore do organizowania życia lokalnego - wkrótce stał się pracodawcą wielu ludzi, chronił ich także przed licznymi w tym czasie gangami i brutalną policją.

W tym urodził się jego syn - Leszek (otrzymał imię po najlepszym przyjacielu Salvatore). Po osiągnięciu pełnoletności, postanowił on wyjechać do Grodziska. Salvatore postanowił się tam przenieść wraz ze swoją ciężarną żoną, po drodze odwiedzając Dreamland - tam też narodził się Alchien. Wkrótce po przybyciu do Grodziska Cristina ponownie zaszła w ciążę i urodziła Simone. Miesiąc później Salvatore zginął w wypadku samochodowym. Jego żona żyła w rozpaczy przez rok, potem popełniła samobójstwo.

CzłonkowieEdytuj

SarmacjaEdytuj

WandystanEdytuj

DreamlandEdytuj

NataniaEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki