FANDOM


Dane OgólneEdytuj

Lazaria (Królestwo Lazarii) - historyczne państwo, obejmujące granice obecnej Sarmacji (bez Teutonii).

PowstanieEdytuj

Królestwo Lazarii zostało stworzone w 1704r. przez Lazarusa, który obalił ostatniego Księcia Trzyczaszkowskiego, Leszka Czerwonego, a następnie pokonał i wygnał ostatniego potomka Księcia Unisława który rządził na Północy, Brzetysława. Po zjednoczeniu wyspy pod swoją Koroną, zmienił także jej nazwę na Lazarię, od własnego nazwiska.

HistoriaEdytuj

Lazaria była podczas panowania pierwszych dwóch władców - Lazarusa i jego następcy Zenona dosyć silna, interweniowała m.in. w wewnętrzne sprawy Teutonii. Jdak dalsze dzieję to okrest problemów gospodarczych i stopniowego podporzadkowywania się Dreamlandowi i Scholandii, przy jednoczesnym nrastaniu konfliktów wewnętrznych. Wyjątkiem był tu okres panowania Ludwika Spokojnego, który na pewien czas unormował sytuację w państwie. Jednak jego następcom brakowało jego talentów, w wyniku czego Król Mariusz aby utrzymać swe panowanie nie tylko wykorzystał wojsko, ale i poprosił o pomoc sojuszników z Dreamlandu i Scholandii.

UpadekEdytuj

Efektem była powszechna wojna domowa - tow. Wanda na czele Sarmackiej Armii Ludowej, sprzymierzony z niemal wszystkimi opcjami politycznymi zorganizował powstanie, w wyniku którego obalono ostatniego Króla i wypędzono wojska Deltyjskie. Lazaria upadła, a jej miejsce zajęło II Księstwo Sarmacji.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki