FANDOM


Kukuł inkaski
Systematyka
Domena eukarionty
Królestwo zwierzęta
Typ strunowce
Podyp kręgowce
Gromada ptaki
Nadrząd neognatyczne
Rząd szponiaste
Podrząd jastrzębiowce
Rodzina kukułowate
Rodzaj kukuł
Gatunek kukuł inkaski
Nazwa systematyczna
Phaenicophaeina inca
Występowanie
Morvan, Sarmacja, Scholandia, Wandystan


Dane główneEdytuj

Ptak występujący na obszarze Mirii, Morvanu i sporadycznie na innych terytoriach Sarmacji, a także okresowo na innych. Podlegają ochronie prawnej. Mimo to, pasztet z kukuła inkaskiego jest jednym z największych przysmaków kulinarii sarmackiej.

Tryb życia Edytuj

Zywi się głównie różnymi odmianami psowatych – m.in. pieskami scholandzkimi i morwańskimi. Aby zaznać smaku tych pierwszych, każdego lata kukuły stadami wyprawiają się na terytorium Scholandii, gdzie polują. Na jesień wracają do Sarmacji, gdzie żywią się tymi drugimi i składają jaja.

Heraldyka Edytuj

Kukul inkaski

Kukuł heraldyczny

Zgodnie z prawdą na herbie Sarmacji znajduje się właśnie kukuł inkaski, a nie orzeł. Jednak zgodnie z Dekretem Książęcym z roku 1938, wydanym przez Księcia "Mikołaja Mikołaja" (nazywano go tak ze względu na jego jąkanie), w treści Dekretu o Symbolach Państwowych "kukuł" został zastąpiony "orłem". Owa zmiana obowiązuje do dziś, co powoduje opór m.in. przyrodników, a także działaczy morwańskich, w których owa zmiana została wymierzona.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki