FANDOM


kościół antywirtualnyKantywirtualny
Pełna nazwa kościół antywirtualny
Data założenia 15-03-2008
Miejsce założenia UKZT, [1]
Założyciel Ludwik Bourbon
Strona www brak

Kościół antywirtualny powstał w Udzielnym Księstwie Zakonu Templariuszy, a założycielem jest Ludwik Bourbon. Kościół antywirtualny nie jest tak na prawdę związkiem wyznaniowym, wręcz przeciwnie - KA jest organizacją sprzeciwiającą się takim praktykom jak tworzenie wirtualnych religii lub kopiowanie realnych w celach mikronacyjnych (zabawowych). Organizacja była zarejestrowana w UKZT, ale państwo upadło. W grudniu 2017 roku Kościół Antywirtualny przejęła Imperialna Federacja Doctriny a zarządcą administracyjnym AK został Kamiljan Harlin.

Zasady kościoła antywirtualngo

Oto podstawowe zasady kościoła antywirtualnego:

  • Brak głów KA.
  • Każdy wyznawca KA wierzy w wirtualnie w to, co w realu.
  • Każdy członek KA stanowczo sprzeciwia się wszelkim wirtualnym religiom.
  • Każdy członek organizacji traktuje wszelkie wirtualne wyznania jako sekty i zobowiązuje się do ich nieuznawania za słuszne.
  • Każdy członek KA przestrzega prawa.
  • KA nie posiada swoich głów kościoła, którzy duchowo przewodziliby wyznawcom.

Organizacja kościoła antywirtualnego

Kościół antywirtualny, co wynika z zasad, nie posiada hierarchii duchownych, nie posiada także kapłanów. Urząd zarządcy administracyjnego sprawuje założyciel organizacji, a następnie wyznaczony przez niego następca. Urzędnik taki nie jest wyższy jako wyznawca, jedynie zarządza kościołem, czyli przyjmuje, lub wyrzuca członków, jeśli ci nie przestrzegają zasad. Należeć do kościoła mają prawo ci, którzy nie zatracili granicy pomiędzy światem realnym, a wirtualnym do tego stopnia, żeby jakieś gusła w przestrzeni wirtualnej uskuteczniać. Nieważne do jakiej religii przynależy się w realu, byle być jej wiernym w wirtualnym świecie i to jest najważniejszy warunek przynależności do kościoła antywirtualnego.