FANDOM


Kanikograd - Stolica Prowincji Dolii i Faerie w Scholandii

KulturaEdytuj

Miasto Kanikograd (Kanikgaard), drugie co do wielkości miasto Scholandii, posiada swoją własną kulturalną tożsamość. Wynika ona z jego przeszłości: Zamieszkujący tu przez ponad pięćset lat Celtowie, władający południowym Faerie w imieniu scholijskich królów, pozostawili po sobie wiele śladów. Są to ich świątynie w surowym, romańskim stylu, ich domostwa z kamienia, wąskie uliczki starego miasta. Także celtyckie nazwy dzielnic, a często ulic, miejsc i gmachów, które udało się odczytać, świadczą o tym świetnym okresie w historii miasta. Dzisiejsi mieszkańcy starają się kontynuować te tradycje przez organizowanie Celtyckiego Festiwalu Muzyki Folkowej w lecie, który jest największym, sześciodniowym świętem faeriańskiej kultury. Odbywają się tu doroczne spotkania Druidów, niewielkiej ale ciekawej grupy religijnej Scholandii, która tu, w Kanikgaard ma swoje centrum. Ale także celtycka kuchnia, obecna w każdym niemal zaułku, przenosi turystów choć trochę w świat średniowiecznej Bretanii. Kanikograd to nie tylko scholandzka metropolia: to przeżycie egzotycznej dla nas kultury życia, wierzenia, świętowania ...

HerbEdytuj

Herb Kanikogradu

W herbie Kanikogradu widzimy dąb. Jest on związany z druidami - kapłanami wśród plemion celtyckich, które niegdyś zamieszkiwały te tereny. Jednak, aby zrozumieć ten symbol trzeba przeanalizować samo słowo "druid". Pierwsza sylaba znaczy "dąb" (aryjskie - daur, walijskie - derw). Druga sylaba pochodzi z języka indoeuropejskiego: wid - wiedzieć. Czyli w sumie: "drzewny mędrzec" lub "ten, który posiada mądrość dębu". Druidzi byli nie tylko kapłanami, ale dzięki swej pozycji odgrywali rolę w sądownictwie, edukacji i nauce. Zajmowali się przepowiadaniem przyszłości, a w swoich pustelniach zgłębiali tajemnice natury, działanie różnych naturalnych substancji, obserwowali ruchy gwiazd i zajmowali się filozofią. Głosili istnienie głównego Boga, nazywanego Be'al., podobnie jak bóg fenicki Baal. Mieli święte miejsca, były to ogromne, kamienne okręgi, które usytuowane były w pobliżu strumieni lub olbrzymich dębów. Właśnie w hołdzie druidom w herbie Kanikogradu przedstawiony jest dąb.

FlagaEdytuj

Flaga Kanikogradu

Flaga Kanikogradu ma prostokątny kształt i jest dwukolorowa. Po lewej i prawej stronie widzimy dwa niebieskie pasy, które są metaforami rzeki Scholii przepływającej przez miasto. Na środku widzimy zaś beżowy pas symbolizujący jeden z kanikogradzkich mostów. Projektant flagi chciał zapewne podkreślić to, jak ważna dla Kanikogradu była rzeka. Stanowiła ona drogę handlową oraz była niezbędna dla rozwoju rolnictwa i gospodarki na tym terenie. Kolejnym zamierzeniem projektanta było zaakcentowanie znaczenia mostów, które od wieków pozwalały rozwijać Kanikograd po obu stronach rzeki. Obecnie są one wizytówką miasta znaną w całym v-świecie. Kolory na fladze są jednocześnie oficjalnymi barwami miejskimi.

StronyEdytuj

Strona Kanikogradu

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki