FANDOM


Herb joker1
Pełna Nazwa Klub Sportowy Joker Apia
Przydomek Błazny
Barwy Zółtą-Czerwoną-Białe
virtualny Rok założenia 1960
rzeczywisty Rok założenia 2006
Stadion Stadion Miejski w Apii
Liczba miejsc 35 000
Założyciel Dziadzio Dziadoszewski
Trener i Prezes Patryk I Labacki od 2007
Liga Prymiera A-Klasa
Debiut w I Lidze edycja 1
Sukcesy 6 x Mistrz Prymiera A-Klasy (edycja 1,2,3,4,7,10)
Stroje joker1

Joker Apia - Natański klub piłkarski , 5-krotny zwycieżca Prymiera A-Klasy

Virtualna Historia Edytuj

W roku 1960 w Pubie "TetraHydrowCa" w Apii spotkała się grupka miejscowych kabareciarzy którzy zastanawiali się nad kolejnym śmiesznym gagiem. Jedne z nich Bronek Majtorek wpadł na pomysł założenia Klubu piłkarskiego. Z początku klub miał w zamyśle trwać max 1-2lat i miał wyśmiewać "zawodowstwą" wśród piłkarzy i tak np. podczas meczu "Błazny" Apii nakładali na siebie tony żelu, "kryli" (tj. macali w sposób nie przyzwoity piłkarzy rywali , ściągali im spodenki), pokazywali czerwone kartki sędzią itd. Humor jaki prezentowali piłkarze Jokera sprawił że coraz wiecej Apijczyków zaczełą śćiągać na ich kameralny stadionik , by nie tylko obejrzeć przyzwoity poziom piłkarski prezentowany przez ich rywali ale także by się pośmiać z gospodarzy. Dlatego tez "Błazny" stwierdził że pociągną swój "gag" rok dłużej i wtedy jeden z Jokerów na następnym meczu powiedział do kolegów "Może dzisiaj powalczymy o zwycięstwo. Nikt tego sie nie spodziewa , będzie śmiesznie". Niespodziewanie 4 Kwietnia 1962 "Błazny" odniosły historyczne, pierwsze zwycięstwo 3w sewj historii , przy 2.500 widzów (nadkomplet na 1.000 miejscowym stadionie). Ich ofiarą padł lokalnym rywal RKS Apia którego pokonali aż 3-0 . RKS w owym czasie miał złą sławe za sprawą bójek jego fanatycznych kibiców, przekrętów zarządu tj. oszustawa podatkowe, prawdopodobne kupowanie meczów (nigdy nie udowodnioną tych zarzutów). Fakt zwyciestwa nad tak zbrukanym klubem sprawił że Joker zyskiwał kolejnych kibiców w mieście. Zwyciestwo sprawiłą że założyciele Jokera zaczeli coraz cześciej grać nieco poważniej i wygrywać z czasem jednak wielu znich przestałą bawić wygrywanie i zrezygnowali z gry. Klub jednak nie rozpadł się w 1963 klub kupił upatrując wnim możliwość zysku Hieronim Bystry właściciel zakładów produkujących klej. Z założycieli Jokera w klubie zostałą tylko dwóch Witek Lis , Stas Koper którzy po przejeciu przez Bystrego klubu wciąż wnim grali. Jednak Joker przestał być w pełni amatorskim zespołem. Bystry sciągnął zawodników którym zaczał płacić i poważnie podchodzili do zawodu piłkarza. W 1964 Klub Sportowy Joker Apia oficjalnie staje się klubem zawodowym i aż do 2006 gdy rozegrał pierwszy mecz Prymiera A-Klasie grał z powodzeniem w regionalnej lidze Cesarstwa Labacji.


Rzeczywista Historia Edytuj

Klub Sportowy Joker Apia założony został przez Dziadzia Dziadoszewskiego gdy powstała Liga Natanii i Brugii w managerze piłkarskim stworzonym przez Księstwo Sarmacji o nazwie "Virtualna Liga". "Virtualna Liga" przetrwała jedynie 1sezon na który Joker załapał sie na ostatnie 4kolejki i awansował wtym czasie z ostatniego na trzecie od końca miejsce. Gdy upadła projekt "Virtulanej Ligi" Joker zadebiutował w nową powstającej lidze pilkarskiej Natanii na xperteleven.com, Prymiera A-Klasie . Przez nastepne 4 edycje ligi "Błazny" pod przewodnictwem Dziadzia Dziadoszewskiego kroczyły od zwycięstwa do zwycięstwa, wygrywając 4-krotnie lige. W 5 edycji Dziadzio dostał propozycje objecia do tej pory najgorzej spisującej sie w lidze ekipy Interu Przystań którą przyjął. Nowym prezesem i trenerem Apijczyków został monarcha Natanii Patryk I Labacki który w edycji 5 i 6 ze swoimi nowymi podopiecznymi zajął 2-krotnie 4pozycje w lidze.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki