FANDOM


Cesarstwo Samundy
Najświętsze Cesarstwo Samundy
Godlo ces sam
Flaga ces sam
Język(i) urzędowe Polski,Morwański
Stolica Cabstad
Ustrój polityczny dominium
Głowa państwa
Cesarz Michał O'Rhada
Szef Rzadu
Cesarz Michał O'Rhada
Religia państwowa
Uzyskanie niepodległości 26 marzec 2008
Waluta Liathtróida
Hymn państwowy
Kod samochodowy CSM
Domena internetowa samunda.morbhan.org

Cesarstwo Samundy było dawniej jedną z kolonii Wolnej Republiki Morvan.

Historia Edytuj

Początkowo, na podstawie ustnej umowy między Lordem Protektorem Michałem O'Rhadą, a Królową ZKS - Meisande V, Wolna Republika Morvan miała skolonizować cały kontynent Czarnego Lądu (Samundyjski), po tym, jak Zjednoczone Królestwo Samundy przestało istnieć. Jednakże, w trakcie kolonizacji, Królowa zerwała umowę, twierdząc, że Samunda się odradza. Wolna Republika Morvan zrzekła się praw do całości lądu, zatrzymując jego fragment, na którym powstało Cesarstwo. Jego istnienia nie uznaje ZKS ani OPM, które zorganizowało wśród mieszkańców ZKS (ale nie wśród mieszkańców CS) referendum niepodległościowe.

Dekolonizacja Edytuj

Na mocy Aktu Dekolonizacyjnego z 10 kwietnia 2009, Wolna Republika zrzekła się wszelkich praw i roszczeń do ziem Cesarstwa Samundy. Miało to na celu uniknięcia dalszych konfliktów międzynarodowych w tej materii.


Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki