FANDOM


Baradagi to najwyższy i jedyny bóg w religii kultury Iwaya. Baradagi był prawdopodobnie ukazywany jako gigantyczny jaszczur żyjący w jeziorze Kitamiri. Nie wiadomo jaką rolę spełniał w życiu iwayan. Nie wiadomo także co reprezentował. Istnieją hipotezy mówiące o tym, że Baradagi reprezentował siły natury i był odpowiedzialny za katastrofę lub dobrobyt. Według niektórych przesłanek Baradagi potrafił także latać. Niedawno odkryto na południu Słomagromu ślady gigantycznych wymarłych gadów. Należały do przedstawiciela gatunku zwanego varanopoda. Prawdopodobnie jeden z tych gadów przetrwał do czasów narodzin Iwaya. Widok takiego stworzenia wywarł na ludziach tak wielkie wrażenie (prawdopodobnie varanopody mogły osiągać 20-30 m długości) iż uznali go za stworzenie boskie. Teza ta nie ma jednak większego poparcia gdyż większość z tych gadów wymarła przed pojawieniem się ludzi.


ZdjęciaEdytuj


Mit Baradagiego obecnieEdytuj

Przez stulecia ludzie donosili o tym, że widzieli ogromnego gada żyjącego w jeziorze Kitamiri. Pierwsze wzmianki pochodzą z 501 p.r.z. Jednak dopiero w 458 p.r.z. zaczęto te zdarzenia wiązać z Baradagim. Nawet dziś pojawiają się relacje naocznych świadków o spotkaniach z Baradagim. Niektórym udało się nawet rzekomo uchwycić Baradagiego na fotografii. Wszystkie te fotografie pochodzą sprzed roku 0 i niewiele wiadomo o tym w jakich okolicznościach powstały i kto je wykonał. Pojawiły się także tezy głoszące iż to Baradagi zniszczył Iwaya. Mimo wielu prób nie udało się potwierdzić ani tej teorii ani istnienia Baradagiego. Jednakże należy podkreślić fakt, że nie dokonano dotychczas żadnego dokładniejszego badania jeziora, co niektórzy uważają za argument potwierdzający ich przepuszczenia. Najbardziej jednak prawdopodobne jest to, ze w jeziorze żyje jakaś nieznana jeszcze człowiekowi ryba o dużych rozmiarach ciała.

Rzekome fotografie BaradagiegoEdytuj


Zobacz teżEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki